Home / Oscillators / 545AAA40M8000BBG
545AAA40M8000BBG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
545AAA40M8000BBG
Description:
XTAL OSCILLATOR
Function Enable/Disable
Frequency 40.8 MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V, 3.3V
Base Product Number 545AAA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 153mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 112mA