Home / Oscillators / 545ACA50M0000ABG
545ACA50M0000ABG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
545ACA50M0000ABG
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Series Ultra™ Si545
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50 MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V, 3.3V
Base Product Number 545ACA
Frequency Stability ±7ppm
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 153mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 112mA