Home / Oscillators / 550EF220M000DGR
550EF220M000DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
550EF220M000DGR
Description:
XTAL OSC VCXO 220.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 220 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 550EF
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 130mA
Absolute Pull Range (APR) ±75ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA