
Renesas Electronics America Inc
Product No:
557G-05ALF
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLK SOURCE QUAD PCI 20-TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.028
4.028
10
3.61855
36.1855
25
3.42114
85.5285
100
2.96514
296.514
250
2.813064
703.266
500
2.52415
1262.075
1000
2.395615
2395.615
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL, LVDS |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 557G |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Differential - Input:Output | No/Yes |