
Renesas Electronics America Inc
Product No:
557GI-05ALF
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLK SOURCE QUAD PCI 20-TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1705
4.1705
10
3.74965
37.4965
25
3.54464
88.616
100
3.072015
307.2015
250
2.914448
728.612
500
2.615141
1307.5705
1000
2.205539
2205.539
2500
2.095263
5238.1575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL, LVDS |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 557G |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Differential - Input:Output | No/Yes |