
Renesas Electronics America Inc
Product No:
557M-01LF
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLK SOURCE PCI-EXPRESS 8-SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.351
4.351
10
3.9064
39.064
25
3.69322
92.3305
100
3.20074
320.074
250
3.036618
759.1545
500
2.724733
1362.3665
1000
2.585995
2585.995
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL, LVDS |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 557M |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Differential - Input:Output | No/Yes |