
Dialight
Product No:
5586203802F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED PMI SNP IN INGAN G 14"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0755
4.0755
10
2.8785
28.785
100
2.3579
235.79
500
1.98778
993.89
1000
1.823268
1823.268
2000
1.747876
3495.752
5000
1.7136
8568
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Dialight |
| Type | LED |
| Series | 558 |
| Current | 2mA |
| Package | Bulk |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Size | 3mm, T-1 |
| Lamp Color | Green |
| Lens Color | White |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Viewing Angle | 100° |
| Product Status | Active |
| Lens Transparency | Diffused |
| Termination Style | - |
| Wavelength - Peak | 531nm |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Base Product Number | 5586203 |
| Millicandela Rating | 85mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.16" (4.06mm) |