Home / Oscillators / 560BAA100M000BBGR
560BAA100M000BBGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
560BAA100M000BBGR
Description:
XTAL OSCILLATOR
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series Ultra™ Si560
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Base Product Number 560BAA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 157mA