
YAGEO
Product No:
561KD07
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
MOV
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.323
0.323
10
0.26505
2.6505
25
0.22192
5.548
100
0.140505
14.0505
250
0.108452
27.113
500
0.092435
46.2175
1000
0.062852
62.852
2500
0.056696
141.74
5000
0.049296
246.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Energy | 49J |
| Series | 7F |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.75 kA |
| Maximum AC Volts | 350 V |
| Maximum DC Volts | 460 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 616 V |
| Varistor Voltage (Min) | 504 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 560 V |
| Capacitance @ Frequency | 90 pF @ 1 kHz |