Home / Oscillators / 565ACA204M800BCGR
565ACA204M800BCGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
565ACA204M800BCGR
Type VCXO
Output LVPECL
Series Ultra™ Si565
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 204.8 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 170mA
Absolute Pull Range (APR) ±40ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 83mA (Typ)