Home / Oscillators / 565AEA425M000ACG
565AEA425M000ACG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
565AEA425M000ACG
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type VCXO
Output LVPECL
Series Ultra™ Si565
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 425 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 170mA
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 83mA (Typ)