Home / Oscillators / 565CAA120M000BCGR
565CAA120M000BCGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
565CAA120M000BCGR
Description:
OSCILLATOR SMD
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type VCXO
Output CMOS
Series Ultra™ Si565
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 120 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 145mA
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 83mA (Typ)