Home / Oscillators / 565CAA200M000ACG
565CAA200M000ACG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
565CAA200M000ACG
Description:
LINEAR IC'S
Ratings -
Function Amplitude Control
Frequency 200 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 145mA
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 83mA (Typ)