Home / Oscillators / 565GAA250M000BBG
565GAA250M000BBG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
565GAA250M000BBG
Description:
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 162
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Function Enable/Disable
Frequency 250 MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Base Product Number 565GAA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 155mA
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm