
Dialight
Product No:
5690112300F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED CBI 3MM BI-LEVEL GRN,YLW
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3655
2.3655
10
1.5751
15.751
100
1.21239
121.239
500
1.09592
547.96
1000
0.941811
941.811
2000
0.890435
1780.87
5000
0.869886
4349.43
10000
0.856188
8561.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Dialight |
| Color | Green (x 1), Yellow (x 1) |
| Series | 569 |
| Current | 20mA |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 3mm, T-1 |
| Lens Type | Diffused, Tinted |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Configuration | 2 High |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Viewing Angle | 60° |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 2.1V |
| Wavelength - Peak | 565nm, 585nm |
| Base Product Number | 5690112 |
| Millicandela Rating | 12.6mcd Green, 10mcd Yellow |