Home / Oscillators / 569DABB001677ABG
569DABB001677ABG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
569DABB001677ABG
Description:
XTAL OSC VCXO 873.5150MHZ CML
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type VCXO
Output CML
Series Ultra™ Si569
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 873.515 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 8-SMD, No Lead
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 569DAB
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 167mA
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm