Home / Oscillators / 570FCA001700DGR
570FCA001700DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
570FCA001700DGR
Description:
XTAL OSC XO 97.5000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series Si570
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable (Reprogrammable)
Frequency 97.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 570FCA
Frequency Stability ±7ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 108mA