Home / Oscillators / 580EL32002DTT
580EL32002DTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
580EL32002DTT
Description:
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type TCXO
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 32 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±200ppb
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6mA