Home / Oscillators / 580EL32002IAT
580EL32002IAT
CTS-Frequency Controls
Product No:
580EL32002IAT
Description:
XTAL OSC VCTCXO 32.0000MHZ SNWV
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCTCXO
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 32 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±200ppb
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6mA
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm