Home / Oscillators / 580ER25005DAT
580ER25005DAT
CTS-Frequency Controls
Product No:
580ER25005DAT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCTCXO
Function Standby (Power Down)
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3V
Base Product Number 580
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6mA
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm