Home / Oscillators / 581N192X2DTT
581N192X2DTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
581N192X2DTT
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ HCMOS
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type TCXO
Ratings -
Function -
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±280ppb
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 9.5mA