
Dialight
Product No:
5922626313F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED CBI PRISM BLVL BLUBLU TR SIL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
300
1.745274
523.5822
600
1.471332
882.7992
900
1.420592
1278.5328
1500
1.34956
2024.34
2100
1.293748
2716.8708
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Dialight |
| Color | Blue (x 2) |
| Series | 592 |
| Current | 20mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 3.00mm Dia |
| Lens Type | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Configuration | 2 High |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Viewing Angle | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 3.5V |
| Wavelength - Peak | 428nm |
| Base Product Number | 5922626 |
| Millicandela Rating | 6mcd |