
Renesas Electronics America Inc
Product No:
5P49V6975A000LTGI
Manufacturer:
Package:
24-LGA (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK GENERATOR 24LGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.0775
7.0775
10
6.3935
63.935
25
6.09634
152.4085
80
5.293524
423.48192
230
5.055615
1162.79145
490
4.609514
2258.66186
980
4.014738
3934.44324
2450
3.866044
9471.8078
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes with Bypass |
| Type | Clock Generator |
| Input | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal |
| Output | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Series | VersaClock® 6E |
| Package | Tray |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-LFLGA Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.465V |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 5P49V6975 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-LGA (4x4) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |