
Renesas Electronics America Inc
Product No:
5V41064NLGI
Manufacturer:
Package:
16-VFQFPN (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLK GEN 1:1 16QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.035
5.035
10
4.5182
45.182
25
4.2712
106.78
100
3.701675
370.1675
250
3.511846
877.9615
500
3.151169
1575.5845
1000
2.657606
2657.606
2500
2.52473
6311.825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL, LVDS |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 5V41064 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-VFQFPN (3x3) |
| Differential - Input:Output | No/Yes |