
Renesas Electronics America Inc
Product No:
5V41068APGG
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLK DVR MUX 2:1 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.718
13.718
10
12.61125
126.1125
25
12.08818
302.2045
100
10.650735
1065.0735
250
10.127988
2531.997
500
9.474578
4737.289
1000
8.690476
8690.476
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | No |
| Input | HCSL |
| Output | HCSL, LVDS |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 5V41068 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |