
Renesas Electronics America Inc
Product No:
5V41235PGGI
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLK GEN SPRED SPECTRM 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.5125
4.5125
10
4.0508
40.508
25
3.82926
95.7315
100
3.31854
331.854
250
3.148376
787.094
500
2.825034
1412.517
1000
2.681185
2681.185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL, LVDS |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 5V41235 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Differential - Input:Output | No/Yes |