
Renesas Electronics America Inc
Product No:
5V41236PGG
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLK GEN SPRED SPECTRM 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.028
4.028
10
3.61855
36.1855
74
3.421282
253.174868
148
2.965092
438.833616
296
2.813054
832.663984
444
2.52415
1120.7226
962
2.395615
2304.58163
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL, LVDS |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 5V41236 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Differential - Input:Output | No/Yes |