
Renesas Electronics America Inc
Product No:
5X2503-000NDGI
Manufacturer:
Package:
12-DFN (2.5x2.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK GENERATOR 12DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.686
3.686
10
3.30695
33.0695
25
3.12664
78.166
100
2.709875
270.9875
250
2.570852
642.713
500
2.306828
1153.414
1000
2.18937
2189.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Type | Clock Generator |
| Input | Crystal |
| Output | LVCMOS |
| Series | MicroCLock™ |
| Package | Strip |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-UFDFN |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 32.768kHz |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 5X2503 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 12-DFN (2.5x2.5) |
| Differential - Input:Output | No/No |