Home / Oscillators / 626L13302G3T
626L13302G3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
626L13302G3T
Description:
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series 626
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 133 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA