Home / Oscillators / 626L13303G2T
626L13303G2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
626L13303G2T
Description:
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 133 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA