626L1944CMT
CTS-Frequency Controls
Product No:
626L1944CMT
Description:
XTAL OSC XO 19.4400MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 19.44 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 20mA