628-11W1624-1T2
EDAC Inc.
Product No:
628-11W1624-1T2
Description:
CONN D-SUB RCPT 11POS VERT SLDR
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Number of Positions 11 (10 + 1 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 10A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C