628-13W3624-3NA
EDAC Inc.
Product No:
628-13W3624-3NA
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Package Tray
Features Shielded
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (M3)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Number of Positions 13 (10 + 3 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 30A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C