628-13W6224-2N1
EDAC Inc.
Product No:
628-13W6224-2N1
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Package Tray
Features Shielded
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Number of Positions 13 (7 + 6 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C