628-17W5224-1T1
EDAC Inc.
Product No:
628-17W5224-1T1
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Number of Positions 17 (12 + 5 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 10A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C