628-21W4224-4ND
EDAC Inc.
Product No:
628-21W4224-4ND
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Package Tray
Features Board Lock, Shielded
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (M3)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Number of Positions 21 (17 + 4 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C