628-24W7222-3N2
EDAC Inc.
Product No:
628-24W7222-3N2
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS SLDR CUP
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Number of Positions 24 (17 + 7 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 30A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C