
EDAC Inc.
Product No:
628-W7W-220-012
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN D-SUB RCPT 7P PNL MNT SLDR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.7655
13.7655
10
12.19895
121.9895
25
11.72984
293.246
50
11.26073
563.0365
100
10.63506
1063.506
250
9.696688
2424.172
500
9.071113
4535.5565
1000
8.320404
8320.404
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EDAC Inc. |
| Color | Black |
| Series | 600W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Wire Gauge | - |
| Termination | Solder |
| Contact Form | - |
| Contact Type | Signal and Power |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Mating Side, Female Screwlock (4-40) |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | - |
| Backset Spacing | - |
| Connector Style | D-Sub, Combo |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Base Product Number | 628-W7W |
| Dielectric Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 7 (5 + 2 Power) |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Shell Size, Connector Layout | 2 (DA, A) - 7W2 |