630-13W3640-7T6
EDAC Inc.
Product No:
630-13W3640-7T6
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SLDR
Package Tray
Features Board Lock
Contact Form -
Contact Type Coax and Signal
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Number of Positions 13 (10 + 3 Coax)
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C