630-13W6650-4NB
EDAC Inc.
Product No:
630-13W6650-4NB
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SLDR
Package Tray
Features Board Lock, Mounting Brackets
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (M3)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Number of Positions 13 (7 + 6 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C