630-17W5240-7T1
EDAC Inc.
Product No:
630-17W5240-7T1
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SLDR
Package Tray
Features Shielded
Contact Form -
Contact Type Coax and Signal
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Number of Positions 17 (15 + 2 Coax)
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C