630-21W4650-3N6
EDAC Inc.
Product No:
630-21W4650-3N6
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
Package Tray
Features Board Lock
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Number of Positions 21 (17 + 4 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 30A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C