630-24W7650-1TC
EDAC Inc.
Product No:
630-24W7650-1TC
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SLDR
Package Tray
Features Mounting Brackets
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (M3)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Number of Positions 24 (17 + 7 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 10A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C