630-25W3240-4T1
EDAC Inc.
Product No:
630-25W3240-4T1
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Package Tray
Features Shielded
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 125V
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Number of Positions 25 (22 + 3 Power)
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C