630HR010E
Ohmite
Product No:
630HR010E
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.01 OHM 3% 3W AXIAL
User Guide
Mfr Ohmite
Series 60
Package Bulk
Features Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Tolerance ±3%
Resistance 10 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 3W