630HR025E
Ohmite
Product No:
630HR025E
Description:
RES 0.025 OHM 3% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4225
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Bulk
Features Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Tolerance ±3%
Resistance 25 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 1.279" L (32.49mm)