630HR050E
Ohmite
Product No:
630HR050E
Description:
RES 0.05 OHM 3% 3W AXIAL
Package Bulk
Features Non-Inductive
Tolerance ±3%
Resistance 50 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient 50ppm/°C