Home / Oscillators / 632N3I030M00000
632N3I030M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
632N3I030M00000
Description:
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 30 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 10mA