Home / Oscillators / 633E10005C2T
633E10005C2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
633E10005C2T
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 88mA