633E2502I2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
633E2502I2T
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA